Berat Kandili Dua

By | February 23, 2022

Berat Kandili Dua. Beraat gecesi, rızıkların taksim edildiği, gelecek sene cereyan edecek vak'aların meleklere bildirildiği gecedir. Berat kandili duası peygamberimizin okuduğu dua ve rızık duası.

Berat Kandili Dua'sı YouTube
Berat Kandili Dua'sı YouTube from www.youtube.com

“bir zorluktan kurtulmak ve beri olmak” demektir. Hazreti muhammed berat kandili'nde şöyle dua ederdi; 15 temmuz cuma gününü 16 temmuz cumartesi gününe bağlayan gecede idrak edilecek.

Recep Ayı Benim, Şaban Ayı Allah'ın, Ramazan Ayı Ise Ümmetimin Buyrulan Ve Allah Ayı Olarak Isimlendirilen Şaban Ayının 14.Gecesi Berat Kandilidir.

Berat kandili duası peygamberimizin okuduğu dua ve rızık duası. Berat gecesi için arapça eserlerde şabanın ortasındaki gece, mübarek gece, rahmet gecesi ve sak (belge) gecesi manalarına gelen terkipler kullanılmaktadır. Peygamber efendimiz berat gecesinde, allahümmerzuknâ kalben takıyyen mineşşirki beriyyen lâ kâfiren ve la şakiyyâ duasını çok okurdu.

Vatandaşlar, Trt1 De Yayınlanan “Berat Kandili Özel” Programını Izleyerek Diyanet İşleri Başkanı Prof.

Berat kandili 17 mart perşembe akşamını 18 mart cuma gününe bağlayan geceye denk geliyor… peki af ve mağfiretin sağanak sağanak yağacağı bu mübarek gecede yani berat kandili’nde nasıl dua etmeliyiz? Ali erbaş’ın dualarına eşlik etti. “bir zorluktan kurtulmak ve beri olmak” demektir.

Hazreti Muhammed Berat Kandili’nde Şöyle Dua Ederdi;

Berat kandi̇li̇ akşam namazi sonrasi kilinacak namaz ve okunacak dua ! Peygamber efendimiz berat gecesinde, (allahümmerzuknâ kalben takıyyen mineşşirki beriyyen lâ kâfiren ve la şakiyyâ) duasını çok okurdu. Beraat gecesi, rızıkların taksim edildiği, gelecek sene cereyan edecek vak'aların meleklere bildirildiği gecedir.

Muhammed'in 2 Rekat Namaz Kıldıktan Sonra.

Berat kandili'nin faziletleri nedir, berat kandili'nde hangi dua okunur, peygamber efendimiz berat kandili'nde bir duayı çok okurdu, kandil gecesi okunan o dualar ve kandil namazını. Berat kandili gecesi akşam namazından sonra dünya ve ahiret istekler için namaz ve dua. Berat gecesi okunacak dua nedir?

Bütün Hikmetli Işler O Gecede Tefrik Olunur.”.

Bir mübarek gece daha bizleri bekliyor. Berat kandili, 25 şubat'ta başlayan üç ayların ikincisi şaban ayının 15'inci gecesine denk geliyor. “o apaçık kitaba and olsun ki, biz onu gerçekten mübarek bir gecede indirdik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *